III Międzynarodowe Targi POLSECURE już wkrótce.

W tym roku III Międzynarodowe Targi Polsecure objęte honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odbędą się w dniach 23 - 25 kwietnia na terenie Targów Kielce. Na tak ważnym wydarzeniu nie może zabraknąć Służby Ochrony Państwa. Wydarzenie przyciąga bardzo dużą liczbę wystawców i odwiedzających. Targi bezpieczeństwa to nie tylko stoiska wystawiennicze, prezentacje sprzętu czy dynamiczne pokazy, ale również międzynarodowe konferencje oraz oficjalne i kuluarowe spotkania.
Udział naszej formacji w tych międzynarodowych targach pozwoli m.in. na zapoznanie się z ofertą firm, specjalizujących się w produkcji wyposażenia specjalistycznego, środków ochrony osobistej, sprzętu ratowniczego, oprogramowania służącego łączności, dowodzenia czy kontroli. Ponadto, umożliwi wymianę doświadczeń pomiędzy przedstawicielami służb podległych MSWiA, jak i producentami, co pozwoli na zdobycie wiedzy wymaganej do prowadzenia analiz rynkowych ważnych z punktu widzenia przeprowadzanych postępowań o zamówienia publiczne.
Udział Służby Ochrony Państwa w przedsięwzięciu pozwoli również na promocję formacji, zwłaszcza w roku obchodów stulecia formacji ochronnych, jako podmiotu systemu bezpieczeństwa państwa realizującego zadania w zakresie zapewnienia ochrony osób i obiektów im służącym, zarówno wśród innych służb, jak i potencjalnych kandydatów do służby w formacji.
Uroczyste otwarcie wydarzenia nastąpi 23 kwietnia br., Następnie przedstawiciele służb mundurowych zwiedzać będą przygotowane ekspozycje poszczególnych służb i wystawców. Wszyscy zaproszeni goście obejrzą również  dynamiczny pokaz przygotowany przez Służbę Ochrony Państwa. Pierwszy punkt scenariusza obejmował będzie zapewnienie bezpieczeństwa osoby ochranianej w trakcie pobytu w rejonie konfliktu zbrojonego. Drugi punkt scenariusza to dynamiczny pokaz prowadzenia działań w trakcie zabezpieczenia miejsca pobytu osoby ochranianej.
Dzień drugi targów, będzie otwarty dla publiczności to Dzień Służb MSWiA. Swój profesjonalizm zaprezentują funkcjonariusze SOP,  pokażą elementy uzbrojenia i wyposażenia przewidzianego do realizacji zadań posterunku obserwacyjno-meldunkowego i wsparcia taktycznego. Na stoisku promocyjnym naszej formacji  będzie odbywał się statyczny pokaz z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych, środków transportu wykorzystywanych w ochronie najważniejszych osób w państwie, sprzętu i wyposażenia przewidzianego do realizacji zadań pirotechniczno-radiologicznych oraz rozpoznania biochemicznego.
Ostatniego dnia targów 25 kwietnia zapraszamy ponownie na pokazy dynamiczne przeprowadzone przez naszych funkcjonariuszy. Chętnych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o naszej formacji, zainteresowanych służbą w SOP zapraszamy na stanowisko promocyjne.
Wstęp na targi jest bezpłatny dla przedstawicieli służb. Wymagana jest jedynie wcześniejsza rejestracja online. Na stronie internetowej targów: polsecure.targikielce.pl można znaleźć więcej szczegółów na temat targów..
Serdecznie zapraszamy.

do góry