Funkcjonariusz SOP wyróżniony Dyplomem Honorowym Animus Fortis „Mężny Duch”

Nagroda Animus Fortis „Mężny Duch” to prestiżowe wyróżnienie, które zostało ustanowione przez Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego – Państwowego Instytutu Badawczego. Celem tej nagrody jest uhonorowanie osób i instytucji, które miały szczególny wpływ na pozytywne zmiany oraz kształtowanie wizerunku służb ratowniczych. Nawiązuje do najlepszych tradycji służb medycznych. Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach: pierwsza za „osobiste męstwo” dla osoby, która  w roku poprzedzającym przyznanie nagrody wyróżniła się w znaczący sposób w akcji ratowniczej, druga dla przedstawiciela instytucji, która znacząco wpłynęła na pozytywne zmiany pozwalające skutecznie ratować życie.
W kategorii indywidualnej Animus Fortis „Mężny Duch” Dyplom Honorowy otrzymał nasz funkcjonariusz mł. chor. SOP Piotr Osiński.
Przebywając na urlopie, uratował życie topiącej się czteroletniej dziewczynki. Podczas odpoczynku w jednym z tureckich kurortów, funkcjonariusz usłyszał dramatyczne wołanie o pomoc ludzi przebywających w basenie. Bezzwłocznie wskoczył do niego, zanurkował i wyciągnął z wody nieprzytomną już dziewczynkę. Dzięki organizowanym w SOP szkoleniom, funkcjonariusz przystąpił do resuscytacji, która po dłuższej chwili przyniosła oczekiwane rezultaty. Dziewczynka zaczęła oddychać samodzielnie i została przekazana miejscowym służbom medycznym. Dziewczynka spędziła noc w szpitalu, gdzie przeszła kompleksowe badania, które wykazały, że dzięki bohaterskiej postawie naszego funkcjonariusza, nie doznała poważnego uszczerbku na zdrowiu. Rodzice uratowanej dziewczynki przekazali na ręce Komendanta SOP list zawierający podziękowanie za uratowanie życia córki.
Gratulujemy naszemu funkcjonariuszowi!!!!

 

do góry