SUKCES NASZEGO FUNKCJONARIUSZA W VIII EDYCJI SETKI KOMANDOSA W LUBLIŃCU

Bieg “Setka Komandosa” to wyjątkowe wydarzenie, które odbyło się w nocy z 15 na 16 marca  br. w Lublińcu, organizowane przez Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec. Nocny bieg stanowi prawdziwą próbę charakteru uczestników. Celem było pokonanie 100-kilometrowej trasy w ciągu 24 godzin. W biegu brało udział 685 zawodników.
Wymagająca trasa była pełna przeszkód terenowych i fizycznych. Zawodnicy startowali w pełnym umundurowaniu polowym. Na pierwszym okrążeniu mieli również plecaki o wadze 10 kg. Drugie okrążenie zawodnicy pokonywali „tylko” w umundurowaniu polowym, a następne już w dowolnym stroju.
W VIII „Setce Komandosa” Służbę Ochrony Państwa dumnie reprezentował mł. chor. SOP Przemysław Kaliński, który zajął 2 miejsce w kategorii open z czasem 09:48:07.
Bieg zaliczany jest do tzw. Wielkiego Szlema Komandosa (ćwierć maraton komandosa, półmaraton komandosa, setka komandosa, bieg o nóż komandosa, maraton komandosa), w którym to nasz funkcjonujesz sklasyfikowany jest na 2 miejscu po trzech pierwszych konkurencjach.
Jesteśmy dumni z naszego kolegi, który wykazał się hartem ducha, doskonałą kondycją i wytrzymałością godną funkcjonariusza SOP. Życzymy mu kolejnych sukcesów, zarówno sportowych, służbowych jak i osobistych.

do góry