Funkcjonariuszki Służby Ochrony Państwa medalistkami Mistrzostw Polski w Zapasach

W Chełmie odbyły się XXXII Mistrzostwa Polski Seniorek w Zapasach Kobiet. W turnieju wzięło udział 65 zawodniczek z 26 klubów, była to najważniejsza impreza krajowa w grupie wiekowej seniorek. W tak znamienitym gronie nie mogło zabraknąć funkcjonariuszek Służby Ochrony Państwa, które po pasjonujących walkach zdobyły medale w swoich kategoriach wagowych

Tytuł Mistrzyni Polski bez straty punktu technicznego wywalczyła szer. SOP Aleksandra Wólczyńska w kat. 65 kg. Ola jest multimedalistką Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata w różnych grupach wiekowych. Jej największymi sukcesami są: trzecie miejsce ME Seniorek oraz trzecie miejsce MŚ Juniorek. Brała również udział w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Kolejno na pierwszym miejscu MP Seniorek uplasowała się szer. SOP Paulina Danisz w kat. 68 kg. Paulina ma już w swoim dorobku 8 złotych medali Mistrzostw Polski, a także 5. miejsce na Mistrzostwach Europy oraz Świata.

Brąz wywalczyły szer. SOP Angelika Mytkowska w kat. 55 kg oraz szer. SOP Zuzanna Wólczyńska w kat. 72 kg. Angelika już sześciokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium podczas Mistrzostw Polski w różnych grupach wiekowych. Dodatkowo zajęła 5. miejsce na Mistrzostwach Europy oraz Świata. Zuzia do tej pory wywalczyła trzy tytuły Mistrzyni Polski, a jej największym osiągnięciem jest 7. miejsce na Mistrzostwach Europy.

Mistrzostwa Polski, przebiegały w dobrej atmosferze z dużą dawką emocji, były też znakomitą okazją zweryfikowania swoich umiejętności oraz pozyskania nowych doświadczeń.

Wszystkim zawodniczkom gratulujemy. Jednocześnie jesteśmy dumni z naszych funkcjonariuszek, które dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i ogromnej determinacji osiągają niebagatelne sukcesy i wzorowo reprezentują Służbę Ochrony Państwa.