Udział funkcjonariuszy SOP w XIV Międzynarodowym Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja.

Dnia 6 lutego 2024 r. w Polskim Komitecie Olimpijskim odbyła się uroczysta inauguracja XIV Międzynarodowego Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja o puchar Komendanta Głównego Policji. Po raz kolejny w turnieju udział wzięła reprezentacja Służby Ochrony Państwa.

Podkom. Andrzej Struj, będąc na urlopie zginął od ciosów nożem interweniując wobec dwóch agresywnych mężczyzn. Piłkarski turniej jest hołdem złożonym bohaterskiemu policjantowi.

Honorowymi patronatami turnieju byli: Minister Sportu i Turystyki, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Zarząd Główny NSZZ Policjantów.

Rozgrywki odbyły się w kilku halach sportowych znajdujących się w różnych dzielnicach Warszawy. Finałowe spotkania zostały rozegrane 9 lutego br. w hali  Centrum Rekreacyjo-Sportowego m.st. Warszawy w Dzielnicy Bielany.

W tym roku rywalizowało 90 drużyn, które walczyły o podium w trzech kategoriach: kobiet i mężczyzn OPEN oraz mężczyzn 35+. W duchu sportowej rywalizacji uczestnicy wykazali się wysokim poziomem i doskonałym przygotowaniem.

Gratulujemy zwycięzcom życząc wszystkim uczestnikom dalszych sukcesów!

do góry