Sukces naszego funkcjonariusza w jubileuszowym XX Maratonie Komandosa w Lublińcu

25.11 br. odbył się jubileuszowy XX Maraton Komandosa w Lublińcu. Uczestnikami maratonu są  przedstawiciele służb mundurowych, którzy stają przed potężnym wyzwaniem w postaci pokonania 42, 2 km w ciągu maksymalnie 7,5 godziny. Bez względu na warunki pogodowe zawodnicy pokonują całą trasę biegu w pełnym umundurowaniu polowym z plecakiem o wadze 10 kg.

Głównym celem maratonu jest popularyzacja współzawodnictwa służb mundurowych, możliwość rywalizacji w ekstremalnych warunkach oraz popularyzacja służby w jednostkach specjalnych. Dla uczestników to przede wszystkim ogromna satysfakcja i pokonanie własnych słabości.

W maratonie Służbę Ochrony Państwa dumnie reprezentował mł. chor. SOP Przemysław Kaliński, który zajął 5 miejsce w kategorii open oraz 1 miejsce w kategorii rodzaje służb. Maraton przebiegł w czasie 3:42:24. Jesteśmy dumni z naszego kolegi, który wykazał się hartem ducha, doskonałą kondycją i wytrzymałością godnymi funkcjonariusza SOP. Życzymy mu kolejnych sukcesów, zarówno sportowych, służbowych jak i osobistych.

do góry