Uroczyste wręczenie wyróżnień oraz nominacji na wyższe stopnie służbowe

W dniach 12 i 14 września br. w Sali Tradycji Służby Ochrony Państwa odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której Komendant, płk SOP Radosław Jaworski wręczył funkcjonariuszom wyróżnienia oraz nominacje na wyższe stopnie służbowe.

Pochwały w rozkazie otrzymali funkcjonariusze, którzy wykazali się wyjątkową odwagą oraz gotowością do niesienia pomocy osobom potrzebującym. Na szczególne wyróżnienie zasłużył mł. chor. SOP Piotr Osiński, który przebywając na urlopie, uratował życie topiącej się dziewczynki. Podczas odpoczynku w jednym z tureckich kurortów, funkcjonariusz usłyszał dramatyczne wołanie o pomoc ludzi przebywających w basenie. Bezzwłocznie wskoczył do niego, zanurkował i wyciągnął z wody nieprzytomną już dziewczynkę. Dzięki organizowanym w SOP szkoleniom, funkcjonariusz przystąpił do resuscytacji, która po dłuższej chwili przyniosła oczekiwane rezultaty. Dziewczynka zaczęła oddychać samodzielnie i została przekazana miejscowym służbom medycznym. Dziewczynka spędziła noc w szpitalu, gdzie przeszła kompleksowe badania, które wykazały, że dzięki bohaterskiej postawie naszego funkcjonariusza, nie doznała poważnego uszczerbku na zdrowiu.

Rodzice uratowanej dziewczynki przekazali na ręce Komendanta SOP list zawierający podziękowanie za uratowanie życia córki.

Dodatkowo, za wyjątkowo sumienne realizowanie powierzonych obowiązków oraz całokształt dokonań służbowych Komendant SOP wyróżnił funkcjonariuszy ,,Odznaką Honorową SOP’’ oraz ,,Odznaką Pamiątkową SOP” dziękując za wytrwałość i trud wniesiony w służbę.

Wszystkim awansowanym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

do góry