Święto Służby Ochrony Państwa

Dzisiejsze, uroczyste obchody Święta Służby Ochrony Państwa rozpoczęło złożenie wieńców w imieniu Prezesa Rady Ministrów, Komendanta Służby Ochrony Państwa oraz funkcjonariuszy i pracowników SOP przy obelisku upamiętniającym funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu, którzy oddali życie służąc Ojczyźnie.

Następnie w Katedrze Wojska Polskiego odprawiona została Msza Św. w intencji funkcjonariuszy i pracowników, której przewodniczył Jego Ekscelencja Biskup Polowy Wojska Polskiego ks. bp Wiesław Lechowicz.

Na dziedzińcu Belwederu, w obecności Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy, a także Wicepremiera, Ministra Aktywów Państwowych Pana Jacka Sasina, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Kamińskiego, Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Pana Pawła Solocha, szefów i komendantów służb oraz dowódców jednostek wojskowych, wręczone zostały Medale „Za Długoletnią Służbę”, dwudziestu ośmiu funkcjonariuszy SOP zostało mianowanych na pierwszy stopień oficerski, wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz przyznano Odznaki Honorowe i Pamiątkowe SOP.

Prezydent RP Pan Andrzej Duda w swoim wystąpieniu podziękował funkcjonariuszom SOP za codzienną służbę, podkreślając, że (…) nie jest to służba łatwa, wymaga profesjonalizmu, hartu ducha, odwagi, sprawności fizycznej i inteligencji; jest trudna dla funkcjonariuszy, ale i najbliższych.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Kamiński zaznaczył w przemówieniu, że (...) to dzięki Waszemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu najważniejsze osoby w państwie mogą wykonywać w sposób bezpieczny i skuteczny ważne zadania państwowe.

do góry